Moje podnikatelské začátky

Články

Moje podnikatelské začátkyJak jsem začínal podnikát já? Nebylo to rozhodně jednoduché a podle mích představ...


Jednotlivé mé podnikatelské plány v bodech:

1) Podnikat jsem začal v roce 2008. Zajímal jsem se o počítače a webdesign. Proto jsem začal nabízet servis výpočetní techniky a tvorbu jednodušších webových stránek. Na přivýdělek jako vedlejšák to nebylo špatné. Ovšem zisky a z pohledu vývoje nic moc.

2) Udělal jsem si v Prestashopu E-shop na prodej výpočetní techniky. Ten v podstatě ani nikdy nezačal fungovat. Objednávek bylo minimum a sám jsem zjistil, že cenově ani službami nemůžu větším Shopům konkurovat.

3) Vytvoření blogu o IT, zábavě a webdesignu, který celkem solidně frčel. Návštěvnost se pohybovala kolem 500 UIP za den. Zjistil jsem, že dál se neposunu. Prodej reklamy (reklamních bannerů) je nedostatečný příjem a nikam dál mě to nevede. Tak jsem blog prodal za zajímavých 12.000 Kč, které jsem investoval do dalšího projektu.

4) Vytvoření vlastního firemního webu nabízejícího služby v oblasti webdesignu a SEO optimalizaci. Za 3 roky mi to přineslo celkem 2 zakázky. Takže nic moc. Stále jej, ale udržuji - mám na něm své služby, portfolio služeb….

5) Projekt: Celorepublikový katalog firem. Projekt na začátku vydělával řádově tisíce. Bohužel rozmach dalších katalogů, tento projetk zcela pohřbil.

6) Chybělo mě psaní článků - začal jsem psát znovu o počítačích, byznysu, webdesignu - v podstatě ovšem co mě zaujalo. Portál jak sami vidíte www.pakos.cz funguje tak jak funguje. Žádný terno. Je to spíše můj životní sen mít vlastní magazín. Vydělá si to na provoz a na odměny případným redaktorům.

7) Jako další můj projekt bylo vytvoření webovek s fotogalerií dívek: www.trapak.cz. Portál celkem frčí. Lidi odjakživa baví sledovat dívky, a proto se návštěvnost pohybuje kolem 500 UIP za den. Zmonetizoval jsem to pomocí služby Sklik a nabídky reklamních ploch. Příjem se pohybuje v řádově stovkách za měsíc.

8) Zjistil jsem, že projekty zaměřené na mladé docela frčí. Proto projekt databáze online filmů byl jasnou volbou. Návštěvnost se pohybuje v řádově několika stovkách a měsíčně to vydělá klidně i tisícovku. Funguje to na principu Affilate, Skliku a prodeje reklamní plochy.

9) Další projekt, který byl již delší dobu vysněný je databáze receptů. Projekt je na úplném začátku. Nezbývá mi na něj tolik času. Do budoucna vidím, též navázání na Sklik a nabídky reklamní plochy.

 

Jsou to už 4 roky, co jsem začal podnikat jako vedlejšák. Stále nejsem milionář, ale dělám, co mě baví. V projektech vidím z dlouhodobého hlediska potenciál a věřím, že v budoucnu dosáhnu větší návštěvnosti a tím i většího příjmu.

Není nic lepšího než se věnovat projektům, kterého člověka baví a vydělají nějakou tu korunu.

 

Jako radu mohu dát: Pokud v něčem chcete začít podnikat, tak dělejte co vás baví a buďte trpělivý!

Jaké podnikatelské začátky jste měli vy?! Rád je zde zveřejním jako inspiraci jiným.

Komentáře rss


icon , Odpověď odpovědět
Tkim
Musíš mít. Pokud je to pravidelný příjem peněz. Pak také platí pravidlo do určité částky - cca 15.000 za rok nemusíš. Vyber si kam spadáš.
, ŽL odpovědět
avatar
Dobrý den, je potřeba pro Sklik ŽL nebo být plátcem daně jako AdWords (AdSense)?

Reklama

Potřebujete malý tablet na cesty? Zvolte iPad mini od Applu!

Webové stránky za pár korun. Stránky snadno a rychle.

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Dobry den, chci dozvedet vic. Pošlete mi na Vás kontakt na artemabri@gmail.com Moc Dekuji. Artem

Zaslal/a: Artem  •  Čas: 12.11.2023 20:16

Dnešní trendy módy

Svatební a společenský salón - Šatygohome.cz Největší svatební a plesové centrum Náš salón si ročně zvolí více než 2000 zákaznic. I přes velký objem spokojených zákaznic zachováváme osobní přístup a nadstandardní kvalitu služeb, kterou si každá naše zák...

Zaslal/a: satygohome.cz  •  Čas: 15.9.2022 11:52

Najdetě si svůj klitoris a bod G

Klitoris určitě není velký jako hrášek. Možná viditelná část, ale i ta může mít klidně několik cm.

Zaslal/a: Anonym  •  Čas: 21.2.2022 12:35

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Měl bych zájem o radu :)

Zaslal/a: Adam-Gusty  •  Čas: 12.12.2021 16:50

Přehled nejvýznamnějších katalogů s registrací zdarma

Text

Zaslal/a: Anonym-50s  •  Čas: 3.8.2021 22:00