Chcete pověsit podnikání na hřebík ?

Články

Chcete pověsit podnikání na hřebík ?Vaše podnikatelské úspěchy nejsou natolik uspokojivé, aby jste dále pokračovali? Tak čtěte dále...


Podnikatel - živnostník: Nevychází Vám Vaše podnikání jak jste si představovali? Uvažujete pověsit podnikání na hřebík a začít normálně pracovat? Poradíme Vám pár užitečných rad jak na ukončení podnikání ušetřit.   

V případě neúspěchu či odchodu do zaměstnání Vám doporučuji Vaši živnost přerušit.Nemusíte ji tak ukončovat s tím, že kdyby jste si to rozmysleli, museli znovu platit za její zřízení. Ušetřite také čas za její obnovení a poplatek. Živnostenský úřad o přerušení informovat nemusíte.

Informovat ovšem musíte zdravotní pojišťovnu (máte na to 8 dní) a správu sociálního zabezpečení (též na to máte jen 8 dní). Obě žádosti můžete poslat na živnostenském úřadě.

Nejčastěji si živnostenské oprávnění pozastavují živnostníci v době konce sezonních prací. Pokud se budete chtít zaregistrovat na úřadu práce stačí předložit čestné prohlášení, že již nepodnikáte.

V opačném případě kdy chcete podnikat při zaměstnání tzv. na vedlejší činnost. Musíte tuto skutečnost oznámit zdravotní pojišťovně. Zdravotní a sociální tak za vás bude platit váš zaměstnavatel.

Pozor! Pokud vaše příjmy za rok dosáhnout (záleži dle roku) určité výše tak nemusíte platit ani na konci nic. U zdravotního se vypočítává pomocí speciálního formuláře.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Potřebujete malý tablet na cesty? Zvolte iPad mini od Applu!

Webové stránky za pár korun. Stránky snadno a rychle.

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Dobry den, chci dozvedet vic. Pošlete mi na Vás kontakt na artemabri@gmail.com Moc Dekuji. Artem

Zaslal/a: Artem  •  Čas: 12.11.2023 20:16

Dnešní trendy módy

Svatební a společenský salón - Šatygohome.cz Největší svatební a plesové centrum Náš salón si ročně zvolí více než 2000 zákaznic. I přes velký objem spokojených zákaznic zachováváme osobní přístup a nadstandardní kvalitu služeb, kterou si každá naše zák...

Zaslal/a: satygohome.cz  •  Čas: 15.9.2022 11:52

Najdetě si svůj klitoris a bod G

Klitoris určitě není velký jako hrášek. Možná viditelná část, ale i ta může mít klidně několik cm.

Zaslal/a: Anonym  •  Čas: 21.2.2022 12:35

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Měl bych zájem o radu :)

Zaslal/a: Adam-Gusty  •  Čas: 12.12.2021 16:50

Přehled nejvýznamnějších katalogů s registrací zdarma

Text

Zaslal/a: Anonym-50s  •  Čas: 3.8.2021 22:00