Recepty na vánoční cukroví

Praktické

Recepty na vánoční cukrovíPřinášíme Vám recepty na to nejlepší a nejchutnější vánoční cukroví!


Linecké cukroví

40 dkg hladké mouky, 14 dkg  cukru moučka, 25 dkg hery nebo jiného tuku na pečení, 2 žloutky, 1 vanilkový cukr.

Všechny suroviny smísíme, až máme hladké těsto. Dáme přibližně na 3 hodiny do ledničky odležet. Potom vyválíme plát cca 3 mm tlustý a vykrajujeme formičkou různé tvary. Po upečení a vychladnutí slepíme marmeládou.

Vanilkové rohlíčky

10 dkg margarínu,5 dkg cukru,15 dkg hladké mouky,5 dkg umletých opražených ovesných vloček,vanilkový cukr.

Zpracujeme všechny přísady, těsto necháme v chladnu cca 3 hodiny odpočívat. Rohlíčky pečeme pomalu v troubě. Ještě horké obalujeme v cukru moučce s vanilkovým cukrem.

Poctivé medové perníčky

400g hl. Mouky, 25g solamylu, 10g sody, 130g jemně mletého třtinového cukru, 100g medu, 2 celá vejce + 1 žloutek, 3 a 1/2 lžičky skořice, 2 lžičky a půl badyánu, 2 lžičky a půl hřebíčku, 2 lžičky kardamonu, 2 lžičky zázvoru, 6 kuliček nového koření.

vajíčko na potření,  bílek, 175g mletého cukru.

Mouku, solamyl, cukr, sodu a kakao pořádně promíchejte. Nové koření roztlučte v hmoždíři na jemno. Přisypte k moučné směsi společně s ostatním kořením. Ještě jednou promíchejte a prosejte přes jemné sítko do velké mísy.
V mixéru prošlehejte 2 vejce, žloutek a med. Přilijte k suchým surovinám a pořádně propracujte v těsto. Na začátku se vám bude zdát, že se tahle suchá drobenka nikdy nemůže spojit, ale s trochou trpělivosti a hodně sil v pažích se dílo podaří. Hotové těsto pořádně zabalte do potravinové fólie, aby neoschlo a uložte do ledničky alespoň na 3 dny, nejlépe však na týden odpočinout.

Těsto (nejlépe po menších kouscích) pořádně propracujte. Rozvalovat perníčky můžete samozřejmě i klasicky na pomoučněném vále, ale tím si zapracujete do těsta ještě více mouky, což není ideální. Zkuste můj trik: Na pracovní desku rozložte vlhkou utěrku a na ni dejte průhlednou fólii na balení dárku. Na tu rozvalujte těsto přes další plát fólie. Takto se vám těsto nebude lepit k podložce bez špetky další mouky. Těsto rozvalte na stejnoměrný plát o výšce 2 mm (pozor na záhyby z pokrčené fólie!).
 Rozehřejte si troubu na 180°C. Pomocí vykrajovátek vytvořte různé tvary a obracečkou je přesuňte na plech vyložený pečicím papírem (nezapomeňte na důkladné mezery, jinak se vám perníčky spečou). Připravený plech vložte do rozehřáté trouby na 5-6 minut, mezitím si v misce prošlehejte vajíčko. Upečené perníčky okamžitě potřete v tenké vrstvě vajíčkem, čímž vykouzlíte krásně lesklý povrch. Perníčky uložte alespoň na 3 dny do uzavřené nádoby, než se pustíte do zdobení.

Pak je teprve čas na polevu: Čistou a důkladně odmaštěnou mísu vytřete rozkrojeným citronem tak, aby v ní neulpěla žádná dužina, ale jen troška šťávy. 170-200g (podle velikosti bílku) mletého cukru nejméně 3x prosejte přes jemné sítko, čímž se zbavíte všech hrudek. Cukr s bílkem pak důkladně prošlehejte v krásně hladkou nezrnitou polevu.
Tou naplňte zdobicí sáček (nebo pevný igelit se zipovým uzávěrem, který je mým osobním favoritem), ustřihněte mu maličký rožek, aby se vytvořila tenká dírka a zdobte perníčky podle nálady a fantasie.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40