Dovolená v Chorvatsku

Praktické

Dovolená v ChorvatskuJak se připravit na dovolenou v Chorvatsku? Co všechno vzít sebou, kde se dobře najíst a nakoupit nejlevněji...


Jedete na dovolenou autobusem či autem a Váš směr je Chorvatsko?
Dovolená v Chorvatsku
je opravdu super avšak musíte jet ve správném termínu. Pokud si vyberete špatný termín - čekají vás: obrovské tepla, zpocení lidé, kolony na cestách, nižší kvalita moře v podobě odpadků...

Ideální termín dovolené je v červnu (2. a 3. týden) alespoň dle mích zkušeností. Teploty jsou sice nižší, ale dostatečné ke koupání a k opalování. Klady v podobě nízkého počtu turistů a volných cest jsou k nezaplacení! Navíc pokud jedete sami bez cestovky - ušetříte, tak nemalé peníze za ubytování. Volných sobe/apartmánů je všude kupa!

Na cestu si nakupte dostatek tekutin a případného jídla a věcí pro děti. Veškeré tyto věci tam mají dost drahé. Například pití - cca 7 kun. Pečivo - 5 kun... Oběd Vás vyjde na cca 50 kun. Rybičky s hranolkami jsem sehnal za 38 kun.
Pokud si potřebujete nakoupit suroviny, tak vyhledejte KONZUM! Mají tam nejlepší ceny!

Při cestě autem doporučuji prověřit stav chladiče a klimatizace. Po ruce si dejte dostatek pití - přece jen 10 hodin trvá cesta, doklady - pas, občanku a ideálně platební kartu. Budete ji potřebovat při průjezdu mýtných závor. Pokud jedete přes Mikulov, tak dálniční známky pro Rakousko (10 euro za 10 denní) a Slovinsko (30 euro na měsíc) nakoupíte hned po přejezdu našich hranic. Je tam rakouský road park - kde zakoupíte vše, co potřebujete.

Jak jsem již psal, tak v Chorvatsku je vše o cca 1/3 dražší. Tudíž co já považuji za levné - obědy kolem 50 kun, pivo za 12 kun, zmrzlina za 6 kun...

Pokud nebudete mít na pokoji ledničku - doporučuji vám vzít alespoň tu cestovní (1.200 Kč). Ubytování hledejte takové, které je blízko moře - v případě hotelu s výtahem, dále od diskoték, s klimatizací a internetem!

Na dovolenou Vám stačí: něco pohodlného, ale rozumně teplého na cestu (tepláky, tričko, mikina a vzdušné boty), sandále (všude je kamenní), pár triček, 2 kraťase, kšiltovku, sluneční brýle, opalovací krém, něco na popáleniny, ručník, trochu jaru a pracího prášku.

Doporučuji Vám zajet na výpravy - lodí a na rafty. Je to krásný zážitek! Na hotelu je obrovská výhoda jídel - že bývají ve stylu švédských stolů. Určitě berte možnost polopenze - vychází to cenově super!

Komentáře rss


, Super tip odpovědět
avatar
Super článek, který se bude parádně hodit pro ty, co ještě v Chorvatsku nebyli. I když který Čech ještě nebyl v Chorvatsku, že:)
, Chorvatsko odpovědět
avatar
Do článku bych rozhodně přidal nějaké tipy na apartmány v Makarské a okolí. jezdí sem dost turistů tak by se hodilo pár dobrých tipů.
, Chorvatsko odpovědět
avatar
Nejtrapnější a nejubožejší článek, který jsem kdy v životě na internetu a vlastně všeobecně četla. Článek je nudný, nezajímavý, občas i nepravdivý a nemá žádnou hlavu ani patu. I prvňáček, který jel na dovolenou s rodiči by tohle napsal lépe. Styďte se! 6

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40