Dovolená v Chorvatsku

Praktické

Dovolená v ChorvatskuJak se připravit na dovolenou v Chorvatsku? Co všechno vzít sebou, kde se dobře najíst a nakoupit nejlevněji...


Jedete na dovolenou autobusem či autem a Váš směr je Chorvatsko?
Dovolená v Chorvatsku
je opravdu super avšak musíte jet ve správném termínu. Pokud si vyberete špatný termín - čekají vás: obrovské tepla, zpocení lidé, kolony na cestách, nižší kvalita moře v podobě odpadků...

Ideální termín dovolené je v červnu (2. a 3. týden) alespoň dle mích zkušeností. Teploty jsou sice nižší, ale dostatečné ke koupání a k opalování. Klady v podobě nízkého počtu turistů a volných cest jsou k nezaplacení! Navíc pokud jedete sami bez cestovky - ušetříte, tak nemalé peníze za ubytování. Volných sobe/apartmánů je všude kupa!

Na cestu si nakupte dostatek tekutin a případného jídla a věcí pro děti. Veškeré tyto věci tam mají dost drahé. Například pití - cca 7 kun. Pečivo - 5 kun... Oběd Vás vyjde na cca 50 kun. Rybičky s hranolkami jsem sehnal za 38 kun.
Pokud si potřebujete nakoupit suroviny, tak vyhledejte KONZUM! Mají tam nejlepší ceny!

Při cestě autem doporučuji prověřit stav chladiče a klimatizace. Po ruce si dejte dostatek pití - přece jen 10 hodin trvá cesta, doklady - pas, občanku a ideálně platební kartu. Budete ji potřebovat při průjezdu mýtných závor. Pokud jedete přes Mikulov, tak dálniční známky pro Rakousko (10 euro za 10 denní) a Slovinsko (30 euro na měsíc) nakoupíte hned po přejezdu našich hranic. Je tam rakouský road park - kde zakoupíte vše, co potřebujete.

Jak jsem již psal, tak v Chorvatsku je vše o cca 1/3 dražší. Tudíž co já považuji za levné - obědy kolem 50 kun, pivo za 12 kun, zmrzlina za 6 kun...

Pokud nebudete mít na pokoji ledničku - doporučuji vám vzít alespoň tu cestovní (1.200 Kč). Ubytování hledejte takové, které je blízko moře - v případě hotelu s výtahem, dále od diskoték, s klimatizací a internetem!

Na dovolenou Vám stačí: něco pohodlného, ale rozumně teplého na cestu (tepláky, tričko, mikina a vzdušné boty), sandále (všude je kamenní), pár triček, 2 kraťase, kšiltovku, sluneční brýle, opalovací krém, něco na popáleniny, ručník, trochu jaru a pracího prášku.

Doporučuji Vám zajet na výpravy - lodí a na rafty. Je to krásný zážitek! Na hotelu je obrovská výhoda jídel - že bývají ve stylu švédských stolů. Určitě berte možnost polopenze - vychází to cenově super!

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno
Kontrola captcha
Text
b i u s img code url hr   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

, Super tip odpovědět
avatar
Super článek, který se bude parádně hodit pro ty, co ještě v Chorvatsku nebyli. I když který Čech ještě nebyl v Chorvatsku, že:)
, Chorvatsko odpovědět
avatar
Do článku bych rozhodně přidal nějaké tipy na apartmány v Makarské a okolí. jezdí sem dost turistů tak by se hodilo pár dobrých tipů.
, Chorvatsko odpovědět
avatar
Nejtrapnější a nejubožejší článek, který jsem kdy v životě na internetu a vlastně všeobecně četla. Článek je nudný, nezajímavý, občas i nepravdivý a nemá žádnou hlavu ani patu. I prvňáček, který jel na dovolenou s rodiči by tohle napsal lépe. Styďte se! 6

Reklama

Potřebujete malý tablet na cesty? Zvolte iPad mini od Applu!

Webové stránky za pár korun. Stránky snadno a rychle.

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Dobrý den, prosím můžete mi dát na vás kontakt? j.walterova@lasting.eu

Zaslal/a: Jarka  •  Čas: 20.5.2024 9:35

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Dobry den, chci dozvedet vic. Pošlete mi na Vás kontakt na artemabri@gmail.com Moc Dekuji. Artem

Zaslal/a: Artem  •  Čas: 12.11.2023 20:16

Dnešní trendy módy

Svatební a společenský salón - Šatygohome.cz Největší svatební a plesové centrum Náš salón si ročně zvolí více než 2000 zákaznic. I přes velký objem spokojených zákaznic zachováváme osobní přístup a nadstandardní kvalitu služeb, kterou si každá naše zák...

Zaslal/a: satygohome.cz  •  Čas: 15.9.2022 11:52

Najdetě si svůj klitoris a bod G

Klitoris určitě není velký jako hrášek. Možná viditelná část, ale i ta může mít klidně několik cm.

Zaslal/a: Anonym  •  Čas: 21.2.2022 12:35

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Měl bych zájem o radu :)

Zaslal/a: Adam-Gusty  •  Čas: 12.12.2021 16:50