Co si počít, když se do notebooku dostane voda? Víme to!

Komerční články

Co si počít, když se do notebooku dostane voda? Víme to!Že voda elektronice nesvědčí, je stará známá věc. Ale co byste měli udělat v momentě, kdy se dostane do vašeho notebooku? V prvé řadě se připravte na nejhorší – počítač to nemusí přežít. A v řadě druhé dodržte následující pravidla, čímž laptopu výrazně zvýšíte šanci na záchranu. Informace nám poskytli odborníci ze servisního střediska ABAX.


Přístroj okamžitě vypněte a odpojte ze sítě

V momentě, kdy zjistíte, že se do notebooku dostala voda nebo jiná tekutina, na nic nečekejte a zařízení okamžitě vypněte a odpojte od zdroje energie. Poté vyjměte akumulátor. Není-li to možné, počítač vypněte a otočte tak, aby z něj kapalina co nejrychleji odtekla.

V případě, že je notebook pod napětím, může voda způsobit zkratování některých komponentů. S trochou štěstí se odporoučí pouze zdroj, v horším případě také základní deska. Menší množství vody pravděpodobně zkrat nezpůsobí vůbec, ale v důsledku procházejícího elektrického proudu dojde k oxidaci na spojích a konektorech.

 

Záchrana vašeho notebooku 

 

Přečtěte si také: Jaké jsou nejčastější závady notebooků?

Usušit ano, rozebrat a čistit nikoliv

Notebook jste vypnuli a odřízli od zdroje energie. Co teď? Měli byste ho vysušit, a to tak, že tekutinu z klávesnice a přístupných míst odstraníte savým hadříkem. Většího množství vody se zbavíte tak, že notebook otočíte a necháte ji odtéct.

Technici z pobočky servis notebooků Lenovo upozorňují, že neodborné rozebrání může vést k větším škodám. Jejich kolegové z divize HP servis podotýkají, že vhodné není ani vysoušení fénem, protože vysoká teplota může poškodit některé komponenty. Chcete-li proces sušení přeci jen urychlit, použijte ventilátor.

 

Jak postupovat při záchraně notebooku 

V servisu váš notebook možná zachrání

Dotázaný personál z pobočky HP servis České Budějovice uvedl, že šance na záchranu notebooku jde ruku v ruce s tím, za jak dlouho se do servisu dostane. Rozhodnete-li se pro některou z poboček ABAXu, technici vám před případnou opravou sdělí, do jaké míry je notebook poškozený a zda se oprava vyplatí.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Potřebujete malý tablet na cesty? Zvolte iPad mini od Applu!

Webové stránky za pár korun. Stránky snadno a rychle.

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Dobry den, chci dozvedet vic. Pošlete mi na Vás kontakt na artemabri@gmail.com Moc Dekuji. Artem

Zaslal/a: Artem  •  Čas: 12.11.2023 20:16

Dnešní trendy módy

Svatební a společenský salón - Šatygohome.cz Největší svatební a plesové centrum Náš salón si ročně zvolí více než 2000 zákaznic. I přes velký objem spokojených zákaznic zachováváme osobní přístup a nadstandardní kvalitu služeb, kterou si každá naše zák...

Zaslal/a: satygohome.cz  •  Čas: 15.9.2022 11:52

Najdetě si svůj klitoris a bod G

Klitoris určitě není velký jako hrášek. Možná viditelná část, ale i ta může mít klidně několik cm.

Zaslal/a: Anonym  •  Čas: 21.2.2022 12:35

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Měl bych zájem o radu :)

Zaslal/a: Adam-Gusty  •  Čas: 12.12.2021 16:50

Přehled nejvýznamnějších katalogů s registrací zdarma

Text

Zaslal/a: Anonym-50s  •  Čas: 3.8.2021 22:00