Jaký smysl má se stále vzdělávat.

Praktické, Tipy a triky

Jaký smysl má se stále vzdělávat.Má smysl se neustále vzdělávat? Na toto Vám přinášíme zajímavou a poučnou odpověď.


Na začátku je důležité si vysvětlit rozdíl mezi vzděláním a vzděláváním. Vzdělání získává student či žák po úspěšném absolvování studia. Naproti tomu, vzdělávání je určitý proces neustálé obnovy a získávání znalostí z různých oblasti.

Má Většina firem tohoto procesu využívá pro své zaměstnance. Nároky na práci se neustále zvyšují a je potřeba si tedy zvyšovat i kvalifikaci. Neustále se vzdělávat je tedy důležité pro:

1. Práce.

Při čtení inzerátů s nabídkami práce se často setkáváme s nároky, které si daný zaměstnavatel stanovuje. Výborná znalost Microsoft Office, psaní všemi deseti, znalost cizích jazyků na komunikativní úrovní. Především zde pak nalezneme onu oblíbenou frázi: Požadujeme ochotu učit se novým věcem. Potencionální zaměstnavatel nás tady přímo vybízí k neustálému vzdělávání.

2. Záliby.
Pokud pěstujeme určitého koníčka, který nás opravdu baví, pak se vzděláváme automaticky. Snažíme se získávat další a další informace o konkrétním tématu. Toto je asi nejjednodušší vzdělávání jaké všichni známe.

3. Stáří.
Staří lidé jsou často neprávem vyřazováni ze společnosti. Novinky a neustálý technický rozvojový běh je na ně až příliš rychlý. Mnozí z nás si ale neuvědomují, že ve stáří je možnost s dobou udržet krok a to neustálým procvičováním díky jednoduchým krokům. Luštění křížovek, sudoku. Také učení cizích jazyků tu má své opodstatnění. Výjimkou není ani výuka IT, které je v dnešní době tolik populární.

4. Já.
Asi nejdůležitější je vzdělávat se sám pro sebe. Každý člověk se během života utváří, rozvíjí a získává zkušenosti, které ho posilují v tvorbě osobnosti. Nehledě na to, že díky vzdělávání, jsme i přínosem pro společnost a perspektivnější pro své okolí.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Potřebujete malý tablet na cesty? Zvolte iPad mini od Applu!

Webové stránky za pár korun. Stránky snadno a rychle.

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Dobrý den, prosím můžete mi dát na vás kontakt? j.walterova@lasting.eu

Zaslal/a: Jarka  •  Čas: 20.5.2024 9:35

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Dobry den, chci dozvedet vic. Pošlete mi na Vás kontakt na artemabri@gmail.com Moc Dekuji. Artem

Zaslal/a: Artem  •  Čas: 12.11.2023 20:16

Dnešní trendy módy

Svatební a společenský salón - Šatygohome.cz Největší svatební a plesové centrum Náš salón si ročně zvolí více než 2000 zákaznic. I přes velký objem spokojených zákaznic zachováváme osobní přístup a nadstandardní kvalitu služeb, kterou si každá naše zák...

Zaslal/a: satygohome.cz  •  Čas: 15.9.2022 11:52

Najdetě si svůj klitoris a bod G

Klitoris určitě není velký jako hrášek. Možná viditelná část, ale i ta může mít klidně několik cm.

Zaslal/a: Anonym  •  Čas: 21.2.2022 12:35

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Měl bych zájem o radu :)

Zaslal/a: Adam-Gusty  •  Čas: 12.12.2021 16:50