Kanadským vědcům se podařilo získat pomocí speciálně naprogramovaného robota osobní údaje tisíců uživatelů Facebooku.
Vědcům se podařilo vytvořit speciální program "sociobot", který vytváří na sociální síti umělé profily, které na první pohled působí věrohodně. Ostatní uživatelé si jej přidávají mezi své přátele. Výsledkem je přístup k citlivým osobním údajům uživatelů, které lze zneužít.
Je až zarážející kolik uživatelů na sociální síti Facebook si přidalo neznámé účty mezi své přátele. Bohužel dnešní podvodníci již tyto socioboty využívají například k získávání osobních E-mailů, na které posílají spamy, hoaxy...
Výsledek řádění sociobota
Programy požádaly o přátelství celkem 8570 uživatelů a z nich 3055 uživatelů si je doopravdy mezi přátele přidalo. Samozřejmě není tajemstvím, že Facebook má ochranu proti takovému hromadnému podání žádostí. Proto docházelo denně pouze k 25 žádostí. Výsledkem bylo "zisk" 46 500 e-mailových adres a 14 500 domovních adres. Samozřejmě, že tyto programy dokáží sbírat i další údaje: telefonní čísla, zájmy... A to vše lze samozřejmě na černém trhu zpeněžit.
Popis využití sociobota
Je vlastně speciální program, který se tváří jako reálný facebookový uživatel. Jeho hlavní náplní je rozesílání žádostí o přátelství či uveřejňování statusů.
Komentáře
Nebyly přidány žádné komentáře.