Základy SEO optimalizace

Optimalizace

Základy SEO optimalizacePro začátečníky přinášeme základy seo optimalizace.


Téměř každý majitel webu se potýká s problémem jak zvýšit návštěvnost svých stránek. Způsobů jak dostát kýžené mety je mnoho. Rad od "odborníků" je všude mnoho. Proto by jsme se chtěly i my zapojit do odborného rozboru této problematiky a přinést Vám osvětu a šikovné pomůcky pro co nejefektivnější SEO optimalizaci. Tento článek Vám přinese několik dobrých rad a návodů jak optimalizovat internetové stránky a docílit tak, aby se web objevoval v co nejlepších pozicích při vyhledávání. Jde nám především o to, jak dostat svůj web na první stránky vyhledávačů Seznam.cz a Google.cz po zadání požadovaných klíčových slov.

Stále platí, že nejdůležitejší je obsah

Na úvod Vám prozradím největší know - how kvalitního webu. Kdo chce být vysoko ve výsledcích vyhledávačů a mít stále návštěvníky, musí mít na svém webu kvalitní obsah. To znamená, aby Váš web obsahoval kvalitní dobře čitelné texty. Častou chybou jsou dlouhé neoddělené texty, které nutí čtenáře neustále posouvat stránky a tím nabízí stíženou orientaci. Pozor také na přetučnělý text, příliš mnoho fontů, přeplácané barevné kombinace textu...

Klíčové slova a jejich význam

Prvním krokem pro zvýšení návštěvnosti by měla být komplexní analýza klíčových slov. Konkrétně se jedná o slova, která pravděpodobně nejvíce uživatel použije při vyhledávání ve vyhledávačích. Příklad: Web zaměřený na prodej dveří by měl obsahovat klíčové slova s tím spojené.
meta name="keywords" content="dveře, cpl, dřevěné, laminátové,"

S testem na klíčové slova Vám pomůže tato internetová stránka:
http://seo-servis.cz/keywords-test-klicovych-slov/

Zkontrolujte validitu zdrojového kódu

Jak je Vám možná známo, existuje kvalitní a přehledy web a zmatlanina. Někteří uživatelé totiž tvoří web za pomocí nekvalitních editorů (Word, FrontPage...) a někteří nahlíží do zdrojového kódu. Správnost zápisu kódu nejenže dobře zobrazí Váš web ve více prohlížečích, ale také Vám pomůže v lepším ohodnocení.
Zkontrolovat validitu zdrojového kódu můžete zde: http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/

Zpětné odkazy jsou důležité

Zpětné odkazy, které směřují na Váš web jsou velmi důležité. Dbejte na jejich tématickou shodu a jejich umístění. Takže vyměňujte odkazy s weby zaměřenými na podobné téma. Vyhýbejte se umístění odkazu v patičce webu, které je odkazy přeplácaná a vyhledávače je dávno ignorují.
Pro zjištění počtu a kvality zpětných odkazů: http://seo-servis.cz/power-sila-stranky/

 

Nakonec Vám přinášíme užitečné služby, které Vám pomohou s optimalizací webu

Informace o návštěvách: www.alexa.com
Slouží pro analýzu webových stránek. Zobrazuje zajímavé a podrobné informace o návštěvnicích Vašich stránek.

Simulace internetových prohlížečů: www.browsershots.org
Každý tvůrce webových stránek by měl otestovat své dílku ve všech známích prohližečích (Mozilla, Opera, IE apd.) aby se vše správně zobrazovalo.Tento link Vám s jejich otestováním pomůže.

Zdroj: PlayGate

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Fotovoltaika na klíč

Dotace přijde cca za 1 měsíc od datumu, kdy jste zkolaudovali Váš dům.

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.1.2021 11:52

Fotovoltaika na klíč

Dobrý den, chci se zeptat, Na rozestavěný dům mě namontovali FVE elektrárnu. Kdy mě přijde dotace z Nová zelená úsporám?

Zaslal/a: Milan-Holan  •  Čas: 4.1.2021 11:51

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11