Vietnamci obsazují český trh

Bulvár, Články

Vietnamci obsazují český trhVietnamci ukrajují čím dál větší kus podílu na českém trhu.


V minulosti byly Vietnamci známí jako šikovní prodejci levného textilu. Když jim tuzemské prodejny textilu vyhlásily válku v podobě akčních prodejů a stejných cen se pracovitý národ rozhodl podnikat v dalším odvětví. 

Zakládají prodejny se smíšeným zbožím. Obsazuji malé města a obce.

Jak mě samotného překvapilo, když ve vesnici 800 obyvatel jsem našel  za pokladnou Vietnamce. Kde jsou ty  časy samoobsluh, řetězců Hruška…. Takto podniká už 20.000 vietnamců. Tempo nárůstu je tak veliké, že: "Před  3 roky bylo proti 130 tuzemským prodejnám 12 vietnamských. Nyní je jich už 130 ku 70." Což je neuvěřitelné tempo.

Proč tomu tak je, že se Vietnamcům u nás tak líbí? Jednoduše! Nedělají si žádné starosti ohledně odvodů vůči našemu státu.

Možná se až budete smát, když Vám povím, že v Makru meziroční nárůst prodejů zboží vietnamským maloobchodníkům činní 13,4%.

Jak řešit tento problém?
Situaci by podle Juračky zlepšily účinnější kontroly. Stát by zároveň měl zrušit minimální limit pro registraci plátců této daně, čímž by se povinnost platit DPH vztahovala na všechny podnikatelské subjekty, včetně malých obchůdků. Limit pro platbu DPH v Česku nyní činí milion korun. Pokud má firma obrat vyšší, tak už musí DPH platit.

Samozřejmě, že Vietnamští občané podnikají do mnohem více odvětví - od různých organizovaných gangů až po pěstouny konopí…

Občas se zamýšlím, zda jsme udělali dobře, když jsme otevřeli hranice. Přece jen se začínají množit počty znásilnění cizinci. Nemyslím Vietnamce, ale obyvatele z východu…

Komentáře rss


, Odvody statu odpovědět
avatar
Pisete tu, ze si Vietnamci nedelaji hlavu s odvody statu. Neni to spis tim, ze prebujely, statni, byrokraticky system neni schopen ucinne vybirat dane a kontrolovat danovou disciplinu osob samostatne vydelecne cinnych. Ziju uz 7 let v zahranici a za tu dobu jsem si stacil uvedomit, ze je to dano mentalitou naroda. Laxni pristup uredniku, neschopnost efektivne planovat a dotahovat veci do konce, flexibilita. Vietnamci, zda se, jsou mnohem sikovnejsi a flexibilnejsi a dokazi se rychleji adaptovat mistnim podminkam. Vcetne vyhybani se odvodum.
icon odpověděl(a)
Tkim
Máte pravdu, naše úřady nefungují tak jak by měli. Pro ně je jednoduší popotahovat malého podnikatele, než pátrat po nějakém cizincovi zda platí tak a tak...

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40