Přehled všech existujících druhů konektorů

Články, Hardware

Přehled všech existujících druhů konektorůPomůžeme Vám se snadno zorientovat v přehledu konektorů pro CPU, GPU, RAM...


   Přinášíme Vám užitečný přehled existujících/dostupných konektorů pro: RAM, CPU, AGP, slotů, hard drives, portů, napájecích konektorů...

    Už nikdy nebude te mít problém se vyznat v konektorech pro procesor či rozpoznat správný druh Vaší operační paměti.

 Konektorů a portů je v počítači nepřeberné množství. Základní deska má porty IDE, na zadní straně počítačové skříně naleznete napájecí konektory a myš komunikuje přes sériový port.

Přehled konektorů

Stáhnout přehled velký v rozlišení: 4320px - 6120px - velikost: 24,1 MB
Stáhnout přehled malý v rozlišení: 2160px - 3060px - velikost: 2,22 MB

Sériový port: (COM) nejpoužívanější a nejrozšířenější u starších počítačů, i když i dnes stále ho najdete v zadu, na bedně. Jeho nevýhodou je, že dokáže přenášet data jen malou rychlostí, maximálně 115 KB/s. Obyčejný počítač obsahuje dva sériové porty, které jsou operačním systémem označovány jako COM1 a COM2.

Porty PS/2: Jedná se o port v kulatém provedení, k němuž jsou připojeny výhradně počítačové myši a klávesnice. I když se od sebe na první pohled nijak neliší , nemůžete klávesnici připojit do konektoru určeného pro myš.

Konektor DIN: Starý kulatý konektor pro klávesnice, který naleznete jen u starších AT základních desek. Dnes je na ústupu (hodně :-)), ale jelikož je stále na starších počítačích mnoho klávesnic určených právě pro tento konektor, byla vyvinuta redukce PS/2 to DIN

Paralerní port: Jde o 25pinový, poměrně rychlý, ale na komunikaci s periferiemi náročný port. V součastnosti se používá především pro připojení starých tiskáren, skenerů.

Port a rozhraní USB: (Universal Serial Bus) Ještě nedávno bylo toto rozhraní zatracováno, dnes se pro něj vyrábí stále větší množství zařízení. Jde o sériový port, jehož přenosová rychlost dosahuje 1,5 MB/s nebo 12 MB/s (10* více než paralerní port). Má výhodu, že lze na něj zapojovat zařízení během chodu počítače. Doporučuji při pořizování počítač mít těchto USB-eček mít alespoň 3, protože zapojíte skener, tiskárnu a co dál?!!!

Konektory zvukové karty: Herní konektor slouží pro připojení hudebního nástroje nebo herních zařízení (gamepady, joysticky) a zvukový (jack). Na standartních zvukových kartách jsou čtyři konektory. První konektor je určený pro reproduktory, druhý pro mikrofon, třetí bývá určen pro vstup z přehrávače cédéček nebo jiného upraveného zdroje a čtvrtým je zmíněný herní konektor. NA některých bývá ještě jeden označovaný jako Line-out který slouží k připojení externího zesilovače nebo Hi-Fi věže.

Konektory BNC a RJ-45: Tyto konektory jsou přítomny na zadní straně síťových karet a slouží k propojení počítačů do sítě.

Konektory IDE: Slouží k propojení pevných disků, mechanik CD-ROM, disketových mechanik apod. se základní deskou.

Rozhraní USB 2.0: je plně kompaktibilní s rozhraním USB 1.1, proto mohou být použity stejné konektory i kabely. Oproti svému předchůdci přidává rychlost 480 MB/s, což je více než poskytuje rozhraní FireWire (historie :-)).

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40