Originální a kompatibilní tonery – jak se liší?

Komerční články

Originální a kompatibilní tonery – jak se liší?Došla vám náplň ve vaší tiskárně? Pokud ano, je ideální čas poohlédnout se po nové. Samozřejmě možností je na našem trhu více než dost.


Vybrat tu správnou nemusí být nic složitého, jelikož primárně vybíráte dle typu vaší tiskárny.  S čím se ale můžete setkat, to je s označením originální a kompatibilní tonery. Obojí je na našem trhu poměrně běžné a tak se podíváme na několik základních rozdílů, které tyto varianty mají. Poté je už na vás samotných, jak se rozhodnete.

Co jsou kompatibilní tonery?

Někdy jsou nazývány též jako neoriginální. Už to samo o sobě nám může lehce vysvětlit to, v čem se od těch originálních liší. Konkrétně jde totiž o takový typ, který není vyrobený oficiálním výrobcem. Může se jednat o modely vyrobené výrobcem méně známým. Stejně tak může jít i o variantu, která je repasovaná a tedy vyrobena z toneru použitého. Ve všech případech se však jedná o kvalitní, plnohodnotný kus, který je plně kompatibilní s danou tiskárnou. Kvalita tisku, stejně jako výtěžnost je také srovnatelná s originálem. To hlavní, čím se samozřejmě liší, je rozhodně cena. Ta může být až o několik desítek procent nižší. To je hlavní důvod oblíbenosti těchto typů.

Jaká specifika mají originální tonery?

Zde už určitě tušíte, že jejich výroba probíhá převážně v závodech, které vlastní samotná společnost, která na trh dodala i vaši tiskárnu. Mezi nejznámější dnes patří:

  • Epson
  • HP
  • Samsung

Takto vyrobená náplň je samozřejmě patřena i logem výrobce, stejně jako může být spojena s různými certifikáty. Příkladem jedné takové jsou třeba tonery Canon. Souvisí s nimi také to, že jsou plně kompatibilní s tiskárnou a máte jistotu, že ta je nikdy neodmítne. Jsou totiž některé typy, kde mohou mít alternativní tonery problém s prvotní instalací. Velmi často jsou originální tonery doporučovány i samotnými výrobci. Hlavně z toho důvodu, že má pod dohledem jejich kvalitu. A negativum? Určitě vysoká cena.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40