Nejúčinnější techniky učení

Tipy a triky

Nejúčinnější techniky učeníMáte problém se naučit do školy? Přinášíme Vám techniky, které vám s vaším učením 100% pomohou!


Je to činnost, kterou nesnášíme. Pokud ji neučiníme, zbortí se nám budoucnost. Pokud se s ní budeme pachtovat, pomůže nám téměř ve všem. O co se jedná? O učení.

Taky znáte ten pocit, který zažíváte každé odpoledne doma? Proklikáváte se facebookem a sem tam letmo pohodíte pohledem po tlusté barevné knize, která na vás téměř křičí: ,,Otevři mě!“ ?

Jistěže! Ale učit se musíme a teď si řekneme, jak na to!

Ale prvně je třeba vědět hlavní dvě věci, které děláme při učení špatně:

1)      Snažíme si vše nasypat do hlavy těsně před hodinou, protože nám včera dělalo strašný problém vypnout počítat a podívat se do učebnice či prolistovat řádky sešitu.

2)      Všechno se učíme nazpaměť jako kolovrátek, takže si písemku nebo testík napíšeme na jedničku, ale potom všechno vyšumí. Mnohem lepší je zamyslet se a učivo se snažit pochopit, protože pak při zkoušení nemusíme vůbec řešit, že nám vypadlo jedno hloupé slovo a tím pádem význam, princip a hlavně souvislost celé věty. (Do jediné výjimky patří bohužel slovíčka. Ta se jinak než zpaměti prostě za Boha nenašrotíte.)

Hlavní zásady:

  • Dávej ve škole pozor (ano, správně, jedná se taktéž o nepříjemnou věc, ale nevěřili byste, jak neuvěřitelně to pomůže a jakoukoli látku zaryje hluboko do paměti)
  • Piš si zápisky nejlépe přesně tak, jak to pedagog odříkává (zapomeňte na odrážky, všecko si pak zapamatujete jako pohádku na dobrou noc)
  • Občas si jen tak přečti látku, nezaškodí ti to
  • Uč se nejlépe v 15:00-17:00 anebo jakmile přijdeš ze školy (podle odborníků, kteří prováděli výzkumy ohledně učení, je dokázáno, že v tuto dobu se toho naučíš nejvíc, protože mozek na získané informace ze školy ještě nezapomněl)
  • Začni tím nejtěžším předmětem, po něm tím nejlehčím
  • Nikdy se těsně po sobě neuč dva cizí jazyky, nedej bože tři, všechno by se ti zamotalo
  • O přestávce před hodinou si to jednou přečti, poté nech mozek chvíli (cca pár minut) odpočinout a těsně před zvoněním si vše pomalu zopakuj.

Spoustu informací lze také ještě načerpat čtením čehokoliv. Sečtělí lidé bývají těmi nejchytřejšími, protože všeobecný rozhled téměř ve všem načerpali znalostmi z knih. Pro literární barbary je tu ještě jedna šance – televize. Jedná se ovšem převážně o různé znalostní reality show, historické filmy anebo dokumenty.

Takže to rychle utíkejte zkusit!

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Fotovoltaika na klíč

Dotace přijde cca za 1 měsíc od datumu, kdy jste zkolaudovali Váš dům.

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.1.2021 11:52

Fotovoltaika na klíč

Dobrý den, chci se zeptat, Na rozestavěný dům mě namontovali FVE elektrárnu. Kdy mě přijde dotace z Nová zelená úsporám?

Zaslal/a: Milan-Holan  •  Čas: 4.1.2021 11:51

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11