Jaký smysl má se stále vzdělávat.

Praktické, Tipy a triky

Jaký smysl má se stále vzdělávat.Má smysl se neustále vzdělávat? Na toto Vám přinášíme zajímavou a poučnou odpověď.


Na začátku je důležité si vysvětlit rozdíl mezi vzděláním a vzděláváním. Vzdělání získává student či žák po úspěšném absolvování studia. Naproti tomu, vzdělávání je určitý proces neustálé obnovy a získávání znalostí z různých oblasti.

Má Většina firem tohoto procesu využívá pro své zaměstnance. Nároky na práci se neustále zvyšují a je potřeba si tedy zvyšovat i kvalifikaci. Neustále se vzdělávat je tedy důležité pro:

1. Práce.

Při čtení inzerátů s nabídkami práce se často setkáváme s nároky, které si daný zaměstnavatel stanovuje. Výborná znalost Microsoft Office, psaní všemi deseti, znalost cizích jazyků na komunikativní úrovní. Především zde pak nalezneme onu oblíbenou frázi: Požadujeme ochotu učit se novým věcem. Potencionální zaměstnavatel nás tady přímo vybízí k neustálému vzdělávání.

2. Záliby.
Pokud pěstujeme určitého koníčka, který nás opravdu baví, pak se vzděláváme automaticky. Snažíme se získávat další a další informace o konkrétním tématu. Toto je asi nejjednodušší vzdělávání jaké všichni známe.

3. Stáří.
Staří lidé jsou často neprávem vyřazováni ze společnosti. Novinky a neustálý technický rozvojový běh je na ně až příliš rychlý. Mnozí z nás si ale neuvědomují, že ve stáří je možnost s dobou udržet krok a to neustálým procvičováním díky jednoduchým krokům. Luštění křížovek, sudoku. Také učení cizích jazyků tu má své opodstatnění. Výjimkou není ani výuka IT, které je v dnešní době tolik populární.

4. Já.
Asi nejdůležitější je vzdělávat se sám pro sebe. Každý člověk se během života utváří, rozvíjí a získává zkušenosti, které ho posilují v tvorbě osobnosti. Nehledě na to, že díky vzdělávání, jsme i přínosem pro společnost a perspektivnější pro své okolí.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Fotovoltaika na klíč

Dotace přijde cca za 1 měsíc od datumu, kdy jste zkolaudovali Váš dům.

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.1.2021 11:52

Fotovoltaika na klíč

Dobrý den, chci se zeptat, Na rozestavěný dům mě namontovali FVE elektrárnu. Kdy mě přijde dotace z Nová zelená úsporám?

Zaslal/a: Milan-Holan  •  Čas: 4.1.2021 11:51

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11