Jaký je rozdíl mezi strojní a ruční stretch fólií

Komerční články

Jaký je rozdíl mezi strojní a ruční stretch fóliíJaký je rozdíl mezi strojní a ruční stretch fólií


Pro dva způsoby ovinování zboží existují dva druhy stretch fólií – strojní fólie pro ovinování strojem a ruční pro manuální balení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Co se stane, když ke strojnímu ovinování použijeme ruční stretch fólii a naopak?

Stretch fólie: Průtažnost v hlavní roli

Hlavní výhodou stretch fólií je jejich průtažnost. Díky ní jsou palety nebo jiné předměty perfektně obepnuty a spolehlivě zafixovány. Zboží je stabilní a chráněné před mechanickým poškozením při přepravě. Průtažnost fólie se udává v procentech – 100 % průtažnost znamená, že původní délku fólie lze napnout na její dvojnásobek.

Jak bylo uvedeno výše, rozlišujeme mechanické a ruční stretch fólie. Ty se liší nejen svým použitím ale i vlastnostmi. Stretch folie mají uplatnění Fólienapříklad v potravinářském průmyslu, farmacii, skladové provozy

Strojní stretch fólie

Strojní stretch fólie se používají do poloautomatických nebo automatických vertikálních i horizontálních ovinovacích strojů. Ekobal pod značkou Powerflex nabízí ovinovací fólie o různé tloušťce a průtažnosti. Tloušťka se u jednotlivých typů strojní stretch fólie liší od 15 do 35 µm a průtažnost od 150 do 300 %.

Ruční stretch fólie

Ruční stretch fólie jsou určeny do ručních odvíječů fólií nebo do manuálních ovinovacích strojů. Ekobal vyrábí dva typy ručních stretch fólií – Powerflex a Easy. Tloušťka těchto fólií je od 8 do 30 µm, průtažnost se nachází v rozmezí od 100 do 150 %.

Ruční fólie ve stroji?

FólieRuční a strojní stretch fólie se liší především v průtažnosti. Automatické ovinovací stroje s motorovým průtažným zařízením jsou schopny fólii napnout více než člověk.  Mezi automatické ovinovací stroje patří i Robomatic 1700 M2. V lidských silách je možné napnout fólii na více než dvojnásobek její délky, stroj nemá problém ani s natažením na maximální 300% průtažnost. Zaškolení lidí na ovládání ovinovacích strojů trvá pouze několik desítek minut pracovní doby.

 Když použijete strojní fólii při ručním balení, obalovanému předmětu neublížíte, ale nepodaří se vám fólii napnout na její maximum. S ruční fólií ve stroji pak musíte počítat s tím, že použijete více obalového materiálu než v případě strojní fólie a v důsledku vytvoříte více odpadu.

Ať používáte ruční a strojní stretch fólie jakkoliv, vždy výrazně šetříte náklady i životní prostředí oproti ostatním způsobům balení a fixace zboží na paletách.

Komentáře rss


, Ovijecí stroje odpovědět
avatar
Dobrý den,

Co za sebe můžu říct. Od firmy PENTA-servis bereme už řadu let stretchovou folii a máme několik ovíjecích strojů viz http://www.pentaservis.cz/eshop-poloautomaticky-ovinovaci-stroj-pp-983.html a opravdu maximální spokojenost! Jejich přístup je uplně diametrálně jiný od konkurence, ale kdo nevyzkousí ... nepozná :)
Mejte se pekne pane Cerinský a preju hodne uspechu pri volbe.
, Rozdíl odpovědět
avatar
Dobrý den,
vypadá to, že tomu rozumíte. Můžu se prosím zeptat, jaký je rozdíl mezi

http://www.ekobal.cz/obalovy-material/stretch-folie/#strojni

které uvádíte v článku a třeba

http://www.pentaservis.cz/eshop-kategorie-stretch-folie-82.html

Jsou identické? Nebo tam je nějaký rozdíl na který je potřeba dát si pozor?

Díky moc
Honza

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40