Jak vysušit mobilní telefon

Mobil

Jak vysušit mobilní telefonNávod na profesionální vysušení mobilní telefonu.


   Koupili jste si mobilní telefon za několik tisíc. Máte radost, která ovšem skončí poté co jste jej omylem utopili v umyvadle, kaluži či hrnku čaje. Zcela logicky se jej pokusíte zachránit. Aby šance na záchranu byla co největší přinášíme Vám menší článek jak provést co nejodbornější vyčistění.

Postup na vyčistění|vysušení mobilu

  Voda v mobilu napáchá velkou neplechu. Od zkratu až po oxidaci vodivých částí. Okamžitě tedy po vylovení mobilu - mobil vypněte a vyjměte baterii. Zamezíte tím dalšímu případnému zkratu.

   Kupte si sadu šroubováčků či případně ten jeden k rozšroubování mobilu. Nebojte se. Stejně jste přišli díky utopení o jeho záruku. V každém mobilním telefonu existují čidla (indikátory), které prozradí zda byl mobilní telefon utopen či ne.

   Ideálně si na internetu vygooglite videonávod na jeho demontáž. Případně můžete hledat i na cizojazyčných stránkách kde zadáte název mobilu a slovíčko "disassembly".

   Po demontáži krytů, odpojte reproduktor, displej a vše co odpojit jde. Jakmile se dostanete k základní desce mobilního telefonu, tak ji ponořte do nádoby se speciálním roztokem izopropanolem. (Koupíte v drogériích či elektru). Roztok izopropanolu naváže na sebe vlhkost vody a zabrání další korozi (můžete do koupele přidat také pár kousků kalafuny pro ještě lepší  ochranu proti korozi).

   Po vykoupání v lázni desku vyjměte a usušte na suchém dobře větraném místě (zapomeňte používat fén či jiné agresivní zařízení). Ostatní součástky osušte vatou. Po dokonalém vyschnutí součástky smontujte dohromady.

   Nyní nastává hodina pravdy. Vložte baterii a zapněte jej. Pokud jste reaovali po utopení rychle bude váš mobil pracovat jako dříve.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Fotovoltaika na klíč

Dotace přijde cca za 1 měsíc od datumu, kdy jste zkolaudovali Váš dům.

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.1.2021 11:52

Fotovoltaika na klíč

Dobrý den, chci se zeptat, Na rozestavěný dům mě namontovali FVE elektrárnu. Kdy mě přijde dotace z Nová zelená úsporám?

Zaslal/a: Milan-Holan  •  Čas: 4.1.2021 11:51

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11