Jak se správně starat o notebook a kde hledat pomoc?

Komerční články

Jak se správně starat o notebook a kde hledat pomoc?Pokud používáte notebook (a je jedno jestli v práci nebo doma), měli byste se věnovat jeho údržbě. Jedině díky ní získáte jistotu, že váš počítat bude výkonný po co možná nejdelší dobu. Přinášíme vám několik rad, jak správně provádět údržbu softwaru i hardwaru. Podíváme se také na to, kde hledat pomoc, když si nevíte rady.


Nepřítel jménem prach!

Největším nepřítelem notebooku je prach. Jeho jemné částečky se bez problémů dostanou pod kryt a nenápadně se usazují na hardwaru. Čas od času (nejlépe jednou měsíčně) je nutné prach odstranit. Použít k tomu můžete speciální pc kompresor pro odstranění prachu. Vše je jednoduché. Stačí kompresor přiložit nejlépe v místě ventilátorů a pustit. Tlak vzduchu vyžene prach a je hotovo. Vše zabere jen několik málo minut. Pokud prach odstraňovat nebudete, vystavujete se tím riziku, že dojde ke zkratu, který způsobí velká vrstva usazeného prachu. Pravidelně musíte udržovat i software. Použít můžete speciální programy jako je například CCleaner. Seznam dalších praktických programů najdete zde.

Servis notebooku 

Kde hledat pomoc?

Pokud chcete mít jistotu, že dáte vašemu notebooku to nejlepší, dopřejte mu minimálně jednou ročně odborný servis. Vsaďte na firmy, které se specializují na servis podle značek. Může to být například Acer servis, HP servis  další. Práce v těchto servisech bývá odbornější a tak i kvalitnější.

 

Jak vybrat ten správný?

Pokud vybíráte servis (například Sony VAIO servis), neukvapujte se. V současné době působí a trhu mnoho firem, ovšem nabízené služby nejsou ve všech případech stejné. Kvalitní servis poznáte například podle toho, že vám dopředu sdělí, kolik za opravu či údržbu zaplatíte. Pokud vám toto servis nesdělí, můžete tvrdě narazit. Zaměřte se také na reference uživatelů, kteří již notebook v daném servisu měli. Projděte různá fóra, kde právě tyto informace najdete. Využít můžete i možnosti, že si objednáte technika přímo k vám domů. Tuto službu nabízí například ABAX servisní centrum s.r.o.

 Odvezeme-opravíme

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40