Jak se bránit šikaně

Životní

Jak se bránit šikaněVíte jak se účinně bránit šikaně? Tento článek vám pomůže!


Šikana je pro každého člověka velmi nepříjemná záležitost, která – bohužel – nikdy nezmizí z naší společnosti. Netýká se jen dětí a teenagerů na školách, ale i dospělých lidí na pracovišti či jiných místech. Osoby, které ji praktikují na ostatních, působí zprvu jako silné osobnosti, ale pravda je ve skutečnosti úplně jiná.

Převážně se totiž jedná o velice zakomplexované jedince, kteří jsou neuvěřitelně zbabělí a neustále si potřebují dokazovat svoji převahu. Svou hranou sílou chtějí ubližovat ostatním díky pocitu uspokojení a nabití vlastního sebevědomí, které se jim tak neustále zvyšuje. Takoví činitelé kdysi mohli být oběťmi šikany sami a teď si svůj hněv a frustrace musí vybíjet na ostatních.

Ať už do tebe kopou, slovně tě ponižují, osahávají anebo o tobě vymýšlí pomluvy, které pak roztrubují na sociálních sítích, je třeba uvědomit si, že takový problém je třeba okamžitě řešit. Hlavní zásadou často bývá nepřekonat je, ale hlavně sám sebe, tedy tvůj strach z toho, že za obranu dostaneš odvetu i s úroky.

Pokud se ti problém nechce řešit rovnou s třídním učitelem, raději se svěř rodičům, kteří s tím sami pedagoga obeznámí. Bohužel se ale často stává, že kantor takové konflikty bere na vědomí, ale nic s nimi nedělá. Stane-li se to i v tvém případě, je dobré zajít rovnou za ředitelem, který by měl tvoje trable okamžitě vyřešit sníženou známkou schování pro toho, co tě jakkoliv šikanuje, a nejlépe i kontaktováním policie, která by měla vyslechnout jak tebe, tak i toho druhého. Případně policii můžeš kontaktovat i ty sám.

Ano, řeč o šikaně není věc příjemná, ale důležitá a je ji třeba začít řešit včas, protože za týden nebo dva už může být dávno pozdě. Ve spoustě případech fyzické šikany oběť skončila v nemocnici či na sezení u psychoterapeuta. Je také všeobecně známo, že dlouhodobá šikana může dokonce skončit tak, že člověk takový nápor opravdu neunese a rozhodne se pro sebevraždu. Takže neváhej a dej vše okamžitě na vědomí!

Na obranu totiž nepomůže nic jiného. Nezkoušej se jinak chovat, oblékat a být sebevíc nenápadný. Je to naprosto zbytečné už jen proto, že člověk, který chce po tobě něco hodit, si kámen vždycky najde.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40