Jak působí (z pohledu dívky) balení přes Facebook

Sex a vztah

Jak působí (z pohledu dívky) balení přes FacebookMladí se čím dál více seznamují na Facebooku. Ztrácíme sebejistotu nebo jenom lenivíme?


Je pravda, že i já sama patřím do takzvané Facebookovské mládeže. Souhlasím s tím, že je to praktická věc. Máme o hodně jednodušší domlouvání s přáteli a vyhledávání starých známých, ale je diskutabilní jestli by vše bylo bez Facebooku těžší. Vždyť jsme si tolik let vystačili bez Facebooku. Je možné, že by se za posledních osm let změnil na tak zásadní a nepostradatelný sdělovací prostředek? Asi ne. Lidé by si vystačili pouze s telefonem, vzkazy a dopisy.

Miluju seznamování ostatně jako všechno spojené s ním. Ale seznamování a balení přes Facebook je odstrašující vzor, jak by to nemělo vypadat. Znamená to snad, že se mladí neumí už jinak oslovit než prostřednictvím písmenek a emotikonů? Je mi jasné, že je o mnoho snazší jen někomu napsat. Sledovat fotky a zájmy dotyčného a na popud toho jenom nechat zprávu. Člověk se pak nemusí tolik bát zklamání a zřejmě má víc možností poznat různorodé lidi. Není, ale krásné si při prvním setkání všímat maličkostí jako je mimika obličeje či vůně toho druhého? Zkoumat úsměvy a hloubku očí? Vždyť oči jsou oknem do duše, tak jak můžeme duši a povahu protějšku poznávat z fotky?

Fráze „Běž se seznámit do baru.“ je sice klišé, ale zabírá to. Nejde jenom o hospody, ale o místa, na kterých můžeš potkat člověka se stejnými zájmy, jako jsou ty tvé. I když si na internetu projede ten kluk seznam tvých zálib a budou třeba shodou okolností totožné, stejně to nezaručuje, že si budete mít o čem povídat.

Mnohokrát jste určitě zažili nedorozumění vzniklá ze špatně pochopené zprávy. I když si můžete rozumět při psaní, kolikrát se stane, že při vašem prvním setkání nastane chvíle trapného ticha. Vždyť jste si vyšli v podstatě s cizím člověkem. Proč tedy čekáte, že si budete rozumět jenom po pár internetových konverzacích?

Pro mě nemá žádnou hodnotu zpráva, kterou mi nechal na Facebooku naprosto cizí kluk. Ráda se seznamuju a pozoruju kluky, když se snaží. Připadá mi, že se dnes okrádáme časem na internetu o život. A nerada něco odsuzuju, ale takové seznamování se mi zdá šílené, ale ne v dobrém slova smyslu. Ráda chodím mezi lidi, a i když z toho nemusí být pokaždé vztah, minimálně si najdu nové kamarády a známé. A všem ostatním vřele doporučuji to samé. 

Komentáře rss


icon , Komentář smazán odpovědět
Tkim
Smazáno - vulgarity

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40