Jak nenaletět při nákupu přes internetový obchod

Zajímavosti

Jak nenaletět při nákupu přes internetový obchodPatří nakupování přes internet mezi vaši oblíbenou činnost? Tak čtěte tento článek pozorně. Poradím Vám, jak nenaletět podvodníkovi.


Tolik oblíbené nakupování přes internetové obchody má i stinné stránky.

Spousta vykutálených "šikulů" prodává věci za opravdu atraktivní ceny. Kdo by odolal. Ovšem kupujícímu po zaplacení buď nic nepřijde nebo přijde, ale úplně něco jiného než kupoval.

Jak nenaletět při nakupování přes e-Shop? Stačí dodržovat základy bezpečného nakupování. Snížíte tak šanci na podvedení o spoustu procent.

1) Výběr poctivého e-shopu

Nalézt e-shop, který poctivě zasílá kupujícímu co objedná, je v celku jednoduché. Stačí nakupovat například přes heuréka. Kde u každého e-shopu najdete i recenze jak se e-shop chová vůči zákazníkům. Věřte, že tam najdete spoustu někdy i pikantních detailů.

Pokud u shopu najdete více než jedno záporných hodnocení a samotný eshop nepůsobí důvěryhodně - nejde se dovolat na podporu, nemá vyplněné povinné údaje (adresa provozovatele, IČ...) tak se těmto pochybným webům zdaleka vyhněte.

2) Detaily, které by neměli uniknout

Pokud chcete šťourat do detailů a bránit se dalším případným problémům. Navštivte stránku s postupem reklamace, dodací podmínky... Každý eshop je povinnen přistoupit na zákazníkovo odstoupení od smlouvy bez udání důvodu (do 14 dnů). 

Dalším zajímavým trikem obchodníků je podvržení dat při dokončování objednávky. Vždy zkontrolujte celkovou cenu při finálním potvrzení objednávky!

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40