Jak efektivně hledat práci?

Komerční články

Jak efektivně hledat práci?Současná doba – bohužel – je ve znamení vysoké míry nezaměstnanosti. Statistiky ukazují, že míra nezaměstnanosti dosáhla v únoru 2013 na hranici 7,3% a meziročně vzrostla o 0,3 procentního bodu. V porovnání s ostatními evropskými státy jsme na tom opravdu hrozivě. Přitom to ale nemusí tak být. Většina nezaměstnaných totiž dělá při hledání práce zásadní chyby a tak se o možnost získání místa sami připravují. Jak tedy efektivně hledat práci?


Vše je nutné promyslet a naplánovat

Pokud jste i vy v současné době ve stavu „hledám práci“ a nedaří se vám, je nutné, abyste se nad svým počínáním zamysleli. Chyba totiž může být právě na vaší straně. Můžete špatně hledat nebo se i nesprávně prezentovat. Při hledání nové práce si v první řadě musíte sestavit strategický plán. Jeho základem je dobře napsaný životopis, vzorů najdete na internetu plno. Pro psaní životopisu platí tato základní pravidla – piště stručně, pracovní zkušenosti řaďte chronologicky – začněte u posledního zaměstnání, vždy krátce popište to nejdůležitější, co jste na dané pozici dělali, stejné pravidlo platí i pro výčet vzdělání. Zvláštní pozornost věnujte kolonce dovednosti – zde popište vše, co umíte – důležitá je mnohdy práce s počítačem a jazykové znalosti. Nezapomeňte ani na výpis absolvování různých kurzů, pokud je máte. A hlavně – do životopisu uvádějte pouze pravdivé informace!

 

Kde hledat práci?

Pokud máte dobře napsaný životopis, začněte hledat. Zaměřte se ale výhradně na pozice, které odpovídají vašim znalostem a dovednostem. To je základ úspěchu. Hledat můžete například na specializovaných internetových portálech, kde je nabídek zpravidla nejvíce. Výhodou hledání zde je i rozmanitost nabízených pozic – najít zde můžete i brigády nebo práce v zahraničí. Podívejte se také na oficiální stránky firem, i zde můžete najít volná místa. Inzerovat můžete také sami sebe. Zkuste si například vyvěsit inzerát, ve kterém popíšete, jakou práci hledáte. Pokud najdete vhodný inzerát, pošlete potencionálnímu zaměstnavateli váš životopis a to nejlépe i s motivačním dopisem, ve kterém stručně popište, proč jste pro tuto pozici vhodní právě vy.

 

Hledání práce chce čas

Pokud hledáte práci, musíte být trpěliví. Nic není hned. Výběrová řízení mohou trvat třeba i měsíc. Jestliže nechcete zahálet, můžete pracovat třeba z domu. Nabídek práce na doma je v současné době velké množství a jejich výhodou je, že je můžete dělat i v případě, pokud jste registrováni na úřadu práce. Dejte si ale pozor, protože si můžete přivydělat 4000Kč hrubého. Doma můžete například kompletovat obálky nebo propisky, rozesílat e-maily nebo můžete chodit brigádně i uklízet. Jestliže chcete změnu, můžete vyzkoušet i jinou alternativu, a sice práci v zahraničí. Ta je výhodná i z toho pohledu, že se během ní můžete naučit cizí jazyk a zvýšit tak svou cenu na pracovním trhu!

 

Foto: Image courtesy of imagerymajestic at FreeDigitalPhotos.net

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40