Dominikovo první stanovování - 30.9.2015

Příběhy jedné obyčejné rodiny

Dominikovo první stanovování - 30.9.2015Příběh vypráví zničený, unavený otec, který přišel o veškeré ideály, ale stále je zatvrzelým romantikem.


Jelikož se blíží prázdniny ke konci, chtěli jsme synovi splnit poslední přání. Jet poprvé v jeho životě stanovovat.Nevím, zda jsem se už zmínil, že se nám podařilo sehnat stan včetně spacáku za výhodnou cenu. Sleva 20 % na stan a pak ještě 20 % na úplně všechno.

Jako vhodné místo ke stanování jsme vybrali Dalešice, kde jsme si zároveň chtěli opéct na grilu klobásy. Už při samotném zařizování se stala zrada. Nikde se mi nepodařilo sehnat uhlí na grilování. Po cestě začalo navíc auto hlásit nevysvětlitelné chyby. Přesto jsme dojeli.

Stavba stanu se celkem podařila. Našli jsme šikovné místo na mírném kopečku, kde nikdo nebyl. Vše šlo hladce a připadal jsem si jak zkušený zálesák. I samotné rozdělání ohně mě šlo na výbornou. Nikomu jsem samozřejmě neřekl, že jsem použil pepco.

Po půl hodině grilování/uzeni jsme zaslechli z vedlejší chatky: „bože čím to topí...“ Použít na grilování nasbírané dřevo nebylo asi moc dobrý nápad. Tak jsem se rychle snažil dostat do krve trochu alkoholu, abych přestal vnímat okolí.

Kolem deváté večer se stalo, co jsem podvědomě čekal. Malej při běhání zakopl o šňůru zajišťující stan a spustil scénu. Nejvyšší čas ho odklidit do stanu. Ve stanu jsem mu pustil tablet, který prostě musel jet s námi a šel jsem k ohni dál popíjet. V tom jsem zaslechl: „tatííí proč mi nejde internet?“ Uvědomil jsem si, že i můj syn je pěkně zavislí na vymoženostech moderní doby.

Šel jsem mu říct pohádku a během chvíle usnul. Večer, když jsme dopili pivo a snědli napůl ugrilované klobásy, jsme šli unavení spát. Nebyla úplná tma, příjemné svítil měsíc a bylo teplo. Ideální na časté vyprázdňování... Ráno jsem se vzbudil celý polámaný. Už vím, proč není dobry nápad stavět stan na mírném kopečku - neustále sjíždíte dolů. Už vím, co po mě celou noc lezlo a proč tu nikdo nic nestavěl - mraveniště.

Stanování, alespoň pro tento rok mám plně zuby. Škoda těch utrácených peněz.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40