5 způsobů, jak udržet stabilní výkon počítače

Komerční články

5 způsobů, jak udržet stabilní výkon počítačePoužíváte ho každý den v práci a jistě od něho také chcete maximální výkon. Vždyť přece stál několik tisíc, takže musí fungovat správně. Chyba lávky. Pokud se o svůj notebook nebudete starat a udržovat ho, nikdy nemůžete čekat, že bude pracovat bezchybně a stabilně napořád. I pro vás tu proto máme 5 jednoduchých zásad, díky kterým budete mít výkon a stabilitu počítače pod kontrolou.


1.  Pravidelná údržba vnějších komponent

Na výkon notebooků má velký vliv stav jeho součástí. Snažte se tedy udržovat vše čisté. Pravidelně - nejlépe každý den - otírejte monitor, klávesnici (pokud používáte klasickou klávesnici, návod najdete zde), touchpad atd. Používejte čistý hadřík, nejlepším materiálem je mikrovlákno.

 

2.  Čistíme hardware

Pravidelnou očistou musí projít jednou za čas (ideálně jednou za 2 měsíce) i hardware a vnitřní komponenty. S prachem usazeným na ventilátoru si poradíte snadno, protože stačí použít stlačený vzduch, který koupíte za zhruba 100 Kč. Má-li být čištění dokonalé, je třeba notebook otevřít. Zde ale pozor – musíte postupovat přesně podle návodu výrobce, protože neodbornou manipulací by mohlo dojít k poškození součástek. Pokud si na to netroufáte, navštivte servis. Lepší je vždy volit servis, který se specializuje na konkrétní značku, tedy například servis notebooků Fujitsu apod.

 

Čistíme hardware 

 

3.  Aktivní ochrana 

Pro stabilitu a výkon je důležitá ochrana. Viry, trojské koně či spyware mohou váš počítač výrazně zpomalovat. Opravy notebooků HP i jiných značek, které jsou těmito „škůdci“ napadeny, nejsou vůbec jednoduché ani rychlé. Někdy je nutné celý systém znovu nainstalovat, hrozí ztráta dat apod. Používejte proto kvalitní antivirový program a nezapomínejte na zodpovědné chování: Stahujte jen prověřené soubory a navštěvujete pouze důvěryhodné stránky.

 

4.  Zbytečnosti musí pryč

Systém mohou zpomalovat a narušovat jakékoliv programy, které v počítači máte. Snažte se tedy mít nainstalovány jen ty, které skutečně používáte. Ostatní odstraňte, případně si je uložte na externí disk. Jednou za měsíc použijte například program CCleaner, který vyčistí počítač od zbytečných souborů.

 

CCleaner  

 

5.  Do servisu

Má-li notebook pracovat dobře, měl by ho vidět i odborník, a to nejen v případě, kdy se objevila porucha. Jednou ročně je proto vhodné navštívit servis a nechat si počítač odborně zkontrolovat.

 

TIP – abyste navštívili servis, nemusíte vystrčit paty z domu. Stačí kontaktovat například společnost  ABAX servisní centrum s.r.o., která nabízí servis notebooků Dell, HP, Sony, Acer, Asus a jiných značek po celé České republice. Nabízí i možnost odvozu počítače přímo od vás z domu či kanceláře nebo si můžete objednat i návštěvu technika přímo u vás doma či na pracovišti.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11

Koupě použitého notebooku

Zdravím, už několikrát jsem koupil starší a opět prodal na náhradní díly. Narazil jsem tam vždy jen na solidní prodejce i kupce. :)

Zaslal/a: Carlos847  •  Čas: 1.11.2016 15:34

Návod jak usnout při zlechtání

Neskutečné Ten by pod sebe potřeboval pořádnou matraci!

Zaslal/a: Zipii  •  Čas: 22.8.2016 13:40